Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

SPOLEČENSKÉ AKTIVITY » Charita, sponzoring

Naše Motto: Nejen prací člověk živ jest, aneb ve zdravém těle, zdravý duch! (Prof. M.Tyrš, 1871)

Protože jak člověk samotný, tak i firma nebo společnost, nežije jenom prací samotnou a o vydělané prostředky je možno se podělit s potřebnými, věnujeme se také sponzorským aktivitám.

 

Rádi podporujeme sportovní kluby a nezisková sdružení :

> HC České Budějovice - občanské sdružení ~ žákovský hokejový sport

> Vodní záchranná služba ČČK - základna Dolní Vltavice ~ občanské neziskové sdružení

 

Prof. Miroslav Tyrš (1832 - 1884), byl český historik umění, kritik, estetik, univerzitní profesor a poslanec Zemského sněmu. Na jaře 1862 byl jedním ze zakládajících členů tělocvičného spolku Sokol Pražský. V letech 1862 - 1864 byl jeho prvním náčelníkem. V šedesátých letech 19. století, hlásíce se k jen českému národu, kandidoval za mladočechy do tehdejšího zemského sněmu. Byl zvolen a stal se tak poslancem říšské rady.

V roce 1882, pro Jednotu sokolskou, vytvořil tzv. "Základy tělocviku", ve kterých, mimo jiné, stanovil sokolské zásady. Jsou to :  síla a mužnost, čestnost a vytrvalost, láska ke své vlasti a k volnosti, kázeň a dobrovolná práce a vzájemný bratrský členský vztah.

Tato práce, nazývaná jako tzv. Tyršova soustava, byla základem všech dalších sokolských sestav cvičení, pro následující všesokolské slety v zemích Českých.

S úctou, čest jeho památce!


 

© NOVETECH  2016